Jeśli podobał Ci się ten post napisz do nas, odwiedź nas na Instagramie, Youtube albo Facebooku. Dziękujemy, że tutaj jesteś. Do usłyszenia.

 

Gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Instagram - tanie podróże na własną rękę.
Facebook - tanie podróże na własną rękę.
Youtube-  tanie podróże na własną rękę.
Pinterest - tanie podróże na własną rękę.

gdziekolwiek blog

Tani lot - klucz taniej podróży
24 października 2021

Jak znajdować tanie loty?

Jak znaleźć tani lot, od czego zależy jego cena, gdzie go szukać i co w ogóle trzeba zrobić żeby na ten lot się załapać to chyba najczęstsze pytania jakie nam zadajecie. W dzisiejszym poście przychodzimy z odpowiedzią o co tak naprawdę chodzi z tymi tanimi lotami i czemu nie ma ich wtedy kiedy tak bardzo ich potrzebujemy. Zapraszamy.

Przede wszystkim elastyczność

Elastyczność to podstawa w znalezieniu taniego lotu. Im mniej preferencji co do szczegółów lotu tym większa szansa na to, że ten będzie w naprawdę dobrej cenie. Mając na myśli elastyczność mówimy właściwie o dwóch podstawowych aspektach: terminie i kierunku. Nie ograniczając terminu do konkretnej daty zdecydowanie łatwiej znaleźć tani wylot. Można zastąpić to okresem, w którym wylot jest dla was interesujący, zdecydowanie łatwiej znaleźć lot na „jesień” niż konkretnie na np. „14 października”. Jeśli chodzi o kierunek sprawa wygląda podobnie zamiast o konkretnym mieście może warto byłoby pomyśleć o np. regionie, albo po prostu kraju.

Elastyczność wspiera strona www.azair.cz – wyszukując lotu można wybrać przedział czasowy, a także nie trzeba podawać konkretnej miejscowości można wybrać opcję np. gdziekolwiek albo np. wybrzeże morza śródziemnego. Po ustawieniu odpowiednich opcji i kliknięciu szukaj wyszukiwarka szereguje znalezione loty od najtańszych. Od zawsze ją polecamy. Jeśli decydujecie się na zakup nie korzystajcie z niej, udajcie się bezpośrednio na stronę przewoźnika. Nie będzie prowizji.

Im mniej oczekiwań tym lepiej, co oczywiście nie wyklucza znalezienia taniego lotu w konkretne miejsce. Chociaż wtedy to będzie bardziej czasochłonne. Dla nas to tani lot wyznacza kierunek, przecież i tak docelowo chcemy polecieć wszędzie. Co za różnica w jakiej kolejności 😊

 

Szukanie lotu z wyprzedzeniem

Zazwyczaj tanie loty pojawiają się na 2-3 miesięcy przed wylotem i właśnie wtedy warto rozpoczynać poszukiwania. To duży plus, który ułatwia wspomnianą elastyczność. Rezerwując lot na 2 miesiące przed wylotem łatwiej załatwić sobie np. urlop czy też zaplanować inne obowiązki tak, żeby pomiędzy nimi znalazł się czas na podróż. 

Znalezienie taniego lotu z wyprzedzeniem ma swoje dodatkowe plusy. Poza tym, że możemy zaplanować to w swoich kalendarzach, mamy też czas żeby przygotować się do podróży robiąc między innymi plan miejsc, które chcemy zobaczyć. Dodatkowo cała kwota pieniędzy, którą przeznaczamy na wyjazd rozkłada nam się w czasie. W jednym miesiącu płacimy za lot, w drugim za hotel, a w trzecim jesteśmy na miejscu i ogarniamy bieżące wydatki.

Obserwowanie tych którzy szukają

Tanie loty same wpadają nam w ręce nawet wtedy kiedy nie mamy czasu ich szukać. W takich momentach z pomocą przychodzą strony/portale podróżnicze, które mamy po prostu zaobserwowane w mediach społecznościowych i wyświetlają nam się w powiadomieniach. W pierwszym dniu jesieni naliczyliśmy około 14 opcji wyświetlających się w aktualnościach, które podpowiadały o tanich lotach. A jeśli pojawia się tani lot to zazwyczaj nie jest on jedyny. Zwykle dzieje się tak, że linie lotnicze obniżają ceny biletów w jednym momencie więc jeśli trafiacie na tani lot a np. termin wam nie odpowiada warto zerknąć okoliczne terminy, ceny będą podobne.

Na co dzień bardzo lubimy samodzielnie wyszukiwać loty. Często w relacjach na Instagramie wrzucamy aktualne promocje. Jeśli poszukujecie czegoś i chcecie się poradzić piszcie do nas, chętnie pomożemy.

My bardzo lubimy obserwować na facebooku i instagramie: fly4free, tanieloty, taniepodrozowanie, lastminuter, znalazłemtanilot, wakacyjnipiraci, zetolot, kayak oraz korzystać z wyszukiwarek: www.azair.cz, www.wizzair.com, www.ryanair.com i aplikacji: first minute flights.

 

Z bagażem podręcznym

Żeby jeszcze bardziej obniżyć koszt wylotu trzeba podróżować z ograniczonym bagażem. Dla nas na jeden/dwa dni bagaż podręczny wystarcza. Jeśli jednak chcemy być gdzieś dłużej, albo wziąć więcej rzeczy np. cały sprzęt do filmowania korzystamy z opcji pierwszeństwa wejścia na pokład. Nie jest droga (już od 20zł można ją złapać) i pozwala na wniesienie dwóch bagaży na pokład samolotu. Zazwyczaj jest to mała podróżna walizka i dodatkowy plecak.

Dla nas to perfekcyjna opcja. Po pierwsze nie ciągniemy za sobą wielkiej walizy, a po drugie mieścimy się w ten pakiet idealnie. Kompletnie nie interesuje nas wchodzenie do samolotu pierwszym, więc korzystamy z tej opcji wyłącznie dla korzyści płynących z bagażu.

 

 

Bez dodatkowych opłat

Warto pamiętać, że proces zakupu biletu jest „urozmaicony” o kilka pułapek. Po drodze przy przechodzeniu przez proces rezerwacji linie lotnicze będą Was zachęcać do zakupu ubezpieczenia, wyboru lepszego miejsca, dodatkowo płatnych informacji o locie, transferu z lotniska i wielu innych. Jeśli dbamy o cenę naszego lotu w każdej z tych sytuacji należy grzecznie kliknąć „nie” 😊.

Szybko

I na koniec najważniejsze. Jak już znajdziecie tani lot decydujcie się. Nie cofajcie się w wyszukiwarce. Miejcie od razu sprecyzowane dla ilu osób szukacie. Loty jak to loty, mają to do siebie, że naprawdę szybko znikają. A przecież tak warto je mieć.

Często widząc lot za 29 zł klikamy od razu, kupujemy, a później zastanawiamy się co dalej. Lubimy tę adrenalinkę. Trzyma przy życiu.

To chyba wszystkie podstawowe zasady szukania tanich lotów, które stosujemy. O większej ilości z nich opowiadamy na Instagramie, tam też od czasu do czasu pojawiają się konkretne tanie propozycje. Wiemy, że kilku z Was już z nich skorzystało, co bardzo nas cieszy.

 

gdziekolwiekblog

Instagram - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Youtube - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Pinterest - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Facebook - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę

Wszelkie prawa zastrzeżone ©