gdziekolwiekblog

Instagram - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Youtube - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Pinterest - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Facebook - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Instagram - tanie podróże na własną rękę.
Facebook - tanie podróże na własną rękę.
Youtube-  tanie podróże na własną rękę.
Pinterest - tanie podróże na własną rękę.

gdziekolwiek blog

Organizacja taniej podróży do Aten
10 czerwca 2019

Organizacja podróży do Aten

Dla kogo są Ateny?

Ateny to miasto dla miłośników historii, tętniących życiem miejsc, a zarazem spokojnych, pełnych romantycznego klimatu zakątków.

Transport

My do Aten polecieliśmy liniami Ryanair. W okresie poza sezonem macie praktycznie gwarancję na znalezienie tanich lotów do stolicy Grecji, które czasami i w sezonie są w dobrych cenach. Dobrych to znaczy jakich? Już od 39 zł za osobę w jedną stronę. I właśnie za tyle polecieliśmy z lotniska Warszawa-Modlin. Transport w Atenach również nie sprawia większych problemów. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z lotniskiem jak i innymi pobliskimi miejscowościami.  Sam dojazd z lotniska do centrum Aten zajmuje około 40 minut. W Atenach działa sieć metra, którym również można dojechać z lotniska do centrum, ale to jest już zdecydowanie droższe niż autobus miejski.Plusem metra jest to, że kursuje do Pireusu, miasta, do którego warto się udać po piękne nadmorskie, portowe widoki. Bilet na metro(z wyjątkiem trasy lotniskowej) kosztuje tyle samo co po mieście, a Pireus jest po prostu ostatnim przystankiem na jego trasie, a jakim klimatycznym.

Nocleg

Jeśli macie ochotę poruszać się naszymi śladami warto poszukać hotelu w centrum Aten (przy okazji unikniecie opłat za komunikację miejską, a w wiele miejsc będzie blisko). My spaliśmy w pięknej, urokliwej dzielnicy Plaka, którą serdecznie polecamy. Osobiście wybraliśmy hostel (Dioskouros hostel), żeby opcja była najkorzystniejsza cenowo. Zdecydowaliśmy się na dwuosobowy pokój z łazienką w korytarzu i opcją śniadań w cenie. Czy polecamy? Jeśli nie jesteście szczególnie wybredni i wymagający to tak.

Kuchnia

Ceny w restauracjach w Atenach niestety nie należą do najniższych. My jednak postanowiliśmy spróbować lokalnej kuchni wybierając się do restauracji O Thanasis znajdującej się w okolicach głównego placu w Atenach (Plac Monastriaki). Wybór na tę restaurację padł od razu, gdy zobaczyliśmy, że jedzą w niej Grecy. Zazwyczaj restauracje, w których jedzą mieszkańcy miasta, w którym spędzacie czas są najlepsze, dość tanie         i z tradycyjną kuchnią. Tak było i w tym przypadku. Bardzo dobra mousaka i souvlaki w miejscu, w którym można poczuć typowo grecki klimat.

W pozostałe dni korzystaliśmy z lokalnego baru Athina Souvlaki z sałatką grecką i souvlakami na wiele sposobów. Bardzo dobre jedzenie w świetnej cenie, polecamy.Plusem greckich restauracji jest to, że zawsze dostajecie do posiłku dzbanek wody i nie jest on doliczany do rachunku. Mamy nadzieję, że zajrzycie do Aten, a o tym co tam robiliśmy mówimy w kolejnym poście.

Ile to kosztowało?

Lot: 78 zł w obie strony

Hotel: 150 zł za osobę za trzy noce

Razem: 228zł lot+hotel/4 dni

Dodatkowe koszta:

Transport z lotniska do centrum Aten: 12 euro w obie strony

Koszt wstępów znajdziecie w kolejnym poście.

 

Przygotowaliśmy również film, więc proponujemy, spójrzcie na Ateny z naszej perspektywy. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba.