gdziekolwiekblog

Instagram - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Youtube - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Pinterest - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Facebook - gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Gdziekolwiek blog - tanie podróże na własną rękę
Instagram - tanie podróże na własną rękę.
Facebook - tanie podróże na własną rękę.
Youtube-  tanie podróże na własną rękę.
Pinterest - tanie podróże na własną rękę.

gdziekolwiek blog

Złote zasady tanich podróży
17 marca 2019

Złote zasady tanich podróży. Część 1: wybór kierunku i terminu

1. Miej ochotę lecieć gdziekolwiek.

Brak konkretnych planów co do miejsca wyjazdu przy tanich propozycjach jest dużym sprzymierzeńcem. W każdym miejscu można odkryć coś interesującego, a jak można zobaczyć ich więcej to tym bardziej tania opcja będzie dla nas korzystniejsza. Codziennie pojawiają się loty do nowych miejsc, które wcześniej nie były realizowane przez tanich przewoźników. W tym roku świetnym przykładem jest Jordania, więc nie bójcie się, że tanie kierunku się… „skończą”, raczej im to nie grozi.

2. Unikaj szczytu sezonu.

Nie od dziś wiadomo, że loty w miesiącach wakacyjnych są najbardziej oblegane a co za tym idzie najdroższe. My proponujemy cieszyć się ciepłym latem w Polsce, a podróże w odleglejsze rejony realizować poza sezonem tj. od września do czerwca. Dzięki temu można uniknąć też dużej ilości turystów w miejscach, które odwiedzacie. Naprawdę, zrezygnujcie z urlopu w lipcu i sierpniu.

3. Niech cena wyznacza kierunek.

Zazwyczaj planowanie wyjazdu rozpoczyna się od wyboru kierunku. Dzisiaj proponujemy zrobić na opak. Najpierw znajdźcie lot gdziekolwiek, byle tani, a później przypomnijcie sobie, że właśnie to było Waszym marzeniem. A jak nie było to niech teraz się stanie. My zamierzamy pojechać wszędzie, więc co za różnica w jakiej kolejności.

4. Pamiętaj, że tanie loty odbywają się najczęściej we wtorki lub czwartki.

Planując wyjazd warto uwzględniać te wyloty, które są we wtorki lub w czwartki. Najczęściej to właśnie wtedy jest najtaniej.

5. Planuj lot około dwa miesiące wcześniej lub tuż przed wylotem.

Ceny lotów u tanich przewoźników najczęściej zaczynają spadać około trzy miesiące przed wylotem, wtedy warto jeszcze chwilkę poczekać i kupić lot mniej więcej dwa miesiące wcześniej, po tym okresie rzadko już cena się zmienia. Wyjątkiem są oferty last minute, które najtańsze są nawet dzień przed wylotem.

6.Śledź na bieżąco oferty czarterowe.

Biura podróży bardzo często publikują oferty na sam lot tzw. czarterowy, który jest lotem razem z osobami, które wykupiły pełne wycieczki, ale są jeszcze miejsca w samolocie. Na tego typu oferty warto zwracać uwagę, ponieważ najczęściej są bardzo korzystne cenowo.

7. Szukaj lotu w kilku wyszukiwarkach.

W Internecie możemy znaleźć bardzo dużo wyszukiwarek tanich lotów. Warto nie ograniczać się wyłącznie do jednej, a przetestować kilka możliwych porównując ceny jakie proponują. Należy też pamiętać, że jeżeli znajdziemy już tani lot należy go skonfrontować z ofertą przewoźnika i tak jak w następnym punkcie jest to napisane kupić właśnie u niego ten lot. Dlaczego? Wyszukiwarki najczęściej do biletu doliczają dodatkowe koszta, które są „zapłatą” za wyszukanie przez nich najkorzystniejszej oferty.

8. Kupuj bezpośrednio na stronie przewoźnika.

9. Unikaj dodatkowych opcji kiedy kupujesz lot.

Kupowanie taniego lotu jest obarczone tysiącem dodatkowych opcji, które mają nam go umilić, usprawnić, czy też sprawić aby stał się bezpieczniejszy. Najczęściej jednak propozycje te przeważają znacznie cenę jaką np. za ubezpieczenie podróży zapłacimy załatwiając je na tzw. własną rękę. Warto więc w tym miejscu wykorzystać swoje umiejętności asertywne i przewoźnikowi grzecznie odmówić omijając wszystkie opcje jakie zostają nam zaproponowane. Podpowiadamy! Oprócz asertywności tutaj przyda się również spostrzegawczość, bo często opcja „Nie dziękuję” nie jest tak widoczna jak „TAK, ZGADZAM SIĘ”.

Mamy nadzieję, że sprawdzone przez nas sposoby Wam się przydadzą. Jeśli macie jakieś swoje patenty na tanie podróże piszcie o nich w komentarzach.

A już wkrótce… druga część złotych zasad tanich podróży. Będzie o wyborze hotelu, transporcie i poznawaniu okolicy, a także o pakowaniu się.

Dziękujemy, że jesteście z nami.